O firmie

Historia firmy MERKATOR - dystrybutora produktów ECHO i SHINDAIWA

Firma "Merkator" Sp. J. w Gliwicach powstała w 1995 roku. Od początku specjalizuje się w sprzedaży najwyższej jakości układów tnących, maszyn i części zamiennych do pracy w branży leśno-ogrodniczej i gospodarce komunalnej. Oferuje szeroką gamę modeli różnych marek, gwarantując właściwy dobór maszyny do konkretnego zastosowania. Spółka prowadzi także działalność w zakresie obsługi serwisowej oferowanych maszyn oraz dostarcza oryginalne części zamienne i materiały eksploatacyjne. Usługi serwisowe są świadczone przez doświadczonych specjalistów w oparciu o sieć autoryzowanych dealerów. Magazyn części zamiennych zlokalizowany jest w siedzibie firmy i liczy obecnie kilkanaście tysięcy pozycji.

Początki działalności handlowej firmy to import profesjonalnych żyłek tnących do traw firmy Glassmaster Company, South Carolina, USA oraz wysokiej jakości olejów mineralnych Alco do silników dwu i czterosuwowych przeznaczonych do kosiarek do traw, kos spalinowych, pilarek i glebogryzarek firmy American Lubricating Company, USA.

W 2000r. – zostaje importerem układów tnących firmy Windsor Forestry Tools LLC, Outdoor Products Group, Blount Inc. USA. Produkującej doskonałe łańcuchy, prowadnice, kółka pływające oraz osprzęt do konfekcjonowania i ostrzenia łańcuchów.

Od stycznia 2005 r. spółka Merkator jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy Shindaiwa, producenta profesjonalnej jakości sprzętu mechanicznego do użytku zewnętrznego. W skład oferowanych produktów wchodzą między innymi: pilarki łańcuchowe, kosy mechaniczne, nożyce do żywopłotów, dmuchawy, opryskiwacze.

W 2009r. firma "Merkator" Sp. J. po raz kolejny poszerza swoją ofertę produktów o akcesoria dla harwesterów, firmy Windsor (Group, Blount Inc. USA). Od samego początku firma Windsor stawia na najnowszą technikę i nowatorskie pomysły. Ponad 60 lat tradycji sprawiło, że jest postrzegana jako symbol doskonałej techniki.

W styczniu 2010r. podpisano umowę z firmą Echo, wiodącym producentem sprzętu leśno-ogrodniczego, na podstawie której firma stała się oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem Echo i Shindaiwa w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w branży wysoki poziom stosowanej technologii oraz japońska precyzja wykonania zapewniają najwyższą jakość oferowanych maszyn i urządzeń Echo oraz Shindaiwa.

W 2011r. Merkator został dystrybutorem marki OREGON. Najwyższej jakości uklady tnące w tym łańcuchy, prowadnice i akcesoria OREGON produkowane są przez koncern Blount Portland USA, światowego lidera w branży leśno-ogrodniczej.

Atutem firmy "Merkator" jest profesjonalna obsługa i doradztwo w branży, najwyższa jakość towarów oraz natychmiastowa realizacja zamówień i dogodne terminy płatności.